Deze week zijn we gestart met een mysterieuze koffer. Jules had deze meegebracht van thuis. In de koffer zaten allerlei spullen rond ons thema. Zo begonnen we meteen met een actieve waarneming en leerden we de woorden van het thema beter begrijpen.
Heel wat kinderen kenden al verschillende woorden, maar het was ook belangrijk dat ze wisten waarvoor iets dient, waarvoor we het gebruiken of wat we ermee kunnen doen. Zo werken we in de klas sterk aan taalbegrip en woordenschat.
Daarnaast werden er heel wat hoekjes verrijkt in het thema. In de hoekjes konden de kinderen zich helemaal voorbereiden op het feestje van Jules op vrijdag.
In de clickshoek konden ze slingers maken om de klas te versieren. In de knutselhoek maakten ze vlaggetjes die we in de klas konden ophangen. In de handjeshoek maakten we zoutdeeg waarmee de kinderen fantasiegebak konden maken voor Jules. In de huishoek konden ze dan weer zelf een verjaardag nabootsen en de poppenhoek versieren.
Daarnaast werd er ook verder gewerkt rond taal en wiskunde. We legden de focus op een verhaal rond ‘jarig zijn’. Bij de wiskundige activiteit mochten de kinderen kaarsjes tellen, de juiste hoeveelheid nemen en deze op de taart zetten. Op die manier oefenden we het tellen en het koppelen van een hoeveelheid aan een taart.
En vandaag was het eindelijk zover: het verjaardagsfeestje van Jules! We aten onze zelfgemaakte cupcakes, zongen samen ons verjaardagsliedje en dansten met ballonnen.
Joepie, wat een fijn feestje!