Blog Image

Eerste kleuter - De Kleine Boomgaard

Een beetje uitleg over deze blog

Op de website ( basisschoolkuurne.be) kan je alles vinden omtrent De Boomgaardschool te Kuurne.
Per klasje hebben wij echter ook onze eigen blog waar we allerhande nieuwtjes en weetjes zullen posten die we aan de buitenwereld te vertellen hebben.
Kom hier alvast af en toe eens een kijkje nemen om zo op de hoogte te blijven van wat er reilt en zeilt in de 1e kleuterklas.

De eerste week na de vakantie 🌸

Uncategorized Posted on 26 februari 2026 07:12

De eerste week na de vakantie starten we altijd rustig op. Het is voor de kleuters opnieuw even wennen aan ons klasje, de vriendjes en de dagelijkse routines.

Voor twee kindjes was het zelfs een héél bijzondere week, want voor hen was het hun allereerste week in de peuter- / eerste kleuterklas.

Ruby en Liam hebben dat super flink gedaan!

Op donderdag en vrijdag zal juf niet aanwezig zijn op school. Maar geen zorgen: meester Jos zal de kindjes een superleuke tijd bezorgen in de klas.

Enkele leuke, spontane foto’s van een fijn moment in de klas van vóór de vakantie.



Nog enkele leuke foto’s van de carnavalsweek

Uncategorized Posted on 26 februari 2026 06:59



De kleurenmonsters

Uncategorized Posted on 6 februari 2026 10:56

Deze week zijn we gestart met ons nieuwe thema rond gevoelens. We begonnen met Jules, die helemaal in de war was. Hij zat vast in een web van wollendraad en had onze hulp nodig. Al zijn gevoelens zaten door elkaar en daardoor voelde hij zich helemaal in de war.

Ook het kleurenmonster kwam erbij en voelde zich net hetzelfde. Al zijn kleurtjes zaten door elkaar. Gelukkig kwam het meisje uit het verhaal helpen. Zij vertelde ons dat elk kleurtje voor een gevoel staat en dat elk kleurtje in een apart potje hoort.

Intussen maakten we al kennis met het gele monster (blij), het blauwe monster (verdrietig), het rode monster (boos) en het zwarte monster (bang). We leerden verschillende situaties kennen waarin we deze gevoelens kunnen hebben en zochten samen naar hulpmiddeltjes om goed met deze gevoelens om te gaan. We leerden de gevoelens ook herkennen en deden ze na met ons gezicht en ons lichaam.

Elke ochtend mogen de kinderen het monstertje knuffelen om te vertellen hoe ze zich die dag voelen. Zo leren ze stilaan woorden geven aan hun gevoelens.

Tijdens het hoekenwerk gingen we verder aan de slag met de kleurenmonsters en gevoelens. Dit is een heel dankbaar thema om zichzelf en anderen beter te leren begrijpen. Daarnaast oefenden we ook de ruimtebegrippen op, in en onder, die we concreet toepasten met de monstertjes.

Volgende week gaan we verder met dit mooie en leerrijke thema.